نفتآب
نفتآب

بررسی 4 دوره نشست‌‌های مجمع بین المللی انرژی

به گزارش خبرنگار شانا، پانزدهمین مجمع بین‎المللی انرژی فردا (سه‌شنبه، ششم مهر) در الجزیره آغاز می شود که تا 28 سپتامبر (چهارشنبه، هفتم مهر) ادامه خواهد یافت. موضوع جلسه‌های دو روزه این مجمع، «بازار نفت: دورنما و چالش ثبات»، «گاز طبیعی» و «انرژی‎های تجدیدپذیر و صرفه‎جویی: فرصت‎ها و چالش‎ها پس از کاپ 21» است.

چهاردهمین اجلاس مجمع بین المللی انرژی 15 و 16 مه 2014 میلادی (25 و 26 اردیبهشت 1393) در روسیه برگزار شد. موضوع جلسه نخست این نشست «جغرافی جدید انرژی»، جلسه دوم «آینده تولید غیر متعارف نفت و گاز» و جلسه سوم «انرژی پایدار» بود. موضوع جلسه عمومی این اجلاس نیز «راه اندازی طرح نوین انتقال جامع و مشترک اطلاعات نفتی»، «ساخت نظام منعطف انرژی»، «نظام اقتصاد با کربن پایین» و «ایجاد انرژی جهانی کارآمد» بود.

سیزدهمین دور این نشست نیز 12 تا 14 مارس 2012 میلادی (22 تا 24 اسفند 1390) در کویت برپا شد. موضوع گفت‌وگوهای جلسه نخست، «دستاوردهای مطلوب منابع انرژی» و همچنین «سرمایه‌گذاری‌های مورد نیاز در بخش انرژی» بود. در دومین جلسه هم، در باره «پیشرفت‌های اطلاعات انرژی و بازار این حوزه» و در جلسه سوم، «روش‌های رسیدن به امنیت انرژی جهانی» بحث شد.

دوازدهمین دور اجلاس مجمع انرژی بین المللی هم 30 و 31 مارس 2010 میلادی (10 تا 11 فرودین 1389) در مکزیک برگزار شد. موضوع‌هایی که در این نشست بررسی شد، شامل «سرمایه‌گذاری در بخش انرژی»، «تغییر نیرومحرکه بازارهای گاز»، «همکاری میان شرکت‌های ملی نفت و شرکت‌های بین المللی نفت»، «دشواری‌های فضای سرمایه‌گذاری»، «طرح نوین انتقال جامع و مشترک اطلاعات نفتی» (جی او دی آی) و «نقش فن‌آوری در بخش نفت» بوده است.

 

آدرس منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *